عشق به فرزند

 

 

 

هفت روش ابراز علاقه به فرزندان

 

فرزندان ما مهم ترین ارثیه در جهان هستند و عشق ما نسبت به کودکانمان با اهمیت ترین ارثیه ما برای آنها محسوب میشود . این هفت روش به فرزندان ما کمک میکند تا زندگی آینده خود را محکم تر بنا کنند .

 

1 – زمانی را با کودکان خود بگذرانید.

 

زمان بهترین هدیه ای است که میتوانیم به کودکان خود تقدیم کنیم . این با هم بودن باعث میشود احساسات ، فعالیتها و اعتقادات را با یکدیگر مبادله کنیم . با این کار فرزندانمان ارتباط برقرار کردن با دیگران را می آموزند و به طور حتم از لحاظ ارتباطات اجتماعی پیشرفت میکنند . به کودکان خود کمک کنید تا روشهای جدیدی خلق کرده و آنها را در کنار خانواده خود تجربه کنند و لذت ببرند .

 

2 – الگویی برای فرزندان خود باشید .

 

رفتار ما بیش از گفتارمان فرزندان را تحت تاثیر قرار میدهد . ما قهرمان دنیای آنها هستیم .

 

3 – به حرفهای فرزندان خود گوش دهید .

 

پیغام های کودکان هدیه های با ارزشی هستند . زمانی که مشتاقانه به حرفهای آنها گوش میدهیم اعتماد به نفس کودکان خود را تقویت میکنیم . هنگامی که با کودکان خود هستید هم سطح آنها باشید و با تمام وجود به آنها گوش دهید . احساسات و حالات زیبای آنها از طریق چشمهایشان بیان میشود اگر ما به حرفهای آنها دقت کنیم کودکانمان نیز به سخنان ما عمیقا و با تمام وجود گوش می دهند .

 

4 – شیوه تربیتی مناسبی برای کودکان خود در نظر بگیرید .

 

فرزندان ما باید بیاموزند که در مقابل کارها و انتخاب هایشان پاسخگو باشند . آنها باید بدانند که با کارهای آزار دهنده آنها مخالفت میشود اما والدین همیشه به آنها عشق می ورزند .

 

5 – کودکان خود را تشویق کنید .

 

کلمه های امید بخش و تشویق آمیز ، اعتماد به نفس را به کودکان هدیه می دهد . موفقیت ها و استعدادهای کودکان خود را به زبان بیاورید .

زمانی که فرزندانتان کار مهمی انجام میدهند حتما به آنها بگویید که موفق بوده اند .

کودکان ما احتیاج دارند ، بدانند که امیدها و آرزوهای آنها را درک میکنیم و به طور حتم حامی آنها هستیم . فرزندانتان را تشویق کنید تا از لحاظ روحی و معنوی رشد کنند تا زندگی متعادلی داشته باشند .

 

6- تجربه های خود را با کودکانتان تقسیم کنید .

 

هر کدام از ما داستانهای ارزشمندی برای گفتن داریم . این داستانها مشخص می کنند که عکس العمل ما در مقابل این حوادث ، زندگی کنونی ما را به وجود آورده است .

با تجارب خود میتوانیم کودکانمان را راهنمایی کنیم . شاید روی فرزندان شما نیز با بعضی از شرایطی که برای شما پیش آمده ، روبه رو شوند و به طور حتم از تجارب شما بهره میگیرند و از اشتباهات دوری میکنند.

فرزندان ما در زندگی احتیاج به الگویی دارند تا آن را سرمشق خود قرار دهند . ارزش های وجودی را به طور عملی به فرزندان خود آموزش دهید . اشتباه های خود را قبول کرده و عذرخواهی کنید .

 

7 – به فرزندان خود بی قید و شرط عشق بورزید .

 

عشق هدیه بی چون و چراست . به کودکان خود نشان دهید که آنها را در هر شرایطی دوست دارید و حمایتشان میکنید . در این صورت آنها هنگام سختی ها و مشکلات با آرامش و احساس امنیت به شما پناه می آورند .

فرزندان شما برای تصمیم گیری و تجربه موارد جدید نیاز دارند که آزاد باشند . آنها باید بیاموزند که در زندگی مسئولیت پذیر و مقاوم باشند .

 

آنها اجازه دارند شکست بخورند و یا پیروز شوند بدون اینکه قضاوتی در مورد آنها صورت گیرد . اگر همه نیازها ، امیدها و انتظارات فرزندان خود را در یک کلمه خلاصه کنیم ، آن کلمه عشق است .

 

 

 

 

 

/ 59 نظر / 52 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مامان ني ني ناز

[چشمک]نه عزیزم.ایرادی نداره[ماچ] مرسی خاله از بوسهااات[ماچ][گل] شما هم پسرطلات ببووووس نه گاز بگیر[نیشخند]

مارتیا پسر دوست داشتنی ام

سلام هاله جان خوبی من خیلی به شما نزدیک شدم من می روم جم می دانی که کجاست ؟ انشالله بیایم بوشهر بتوانم ببینمت .

مامان ثنا

سلام هاله جون مطالبت خیلی آموزنده و عالی بود ارشیا رو ببوس[ماچ][گل]

علي

سلام مامان ارشيا خوبي وبلاگ جذابي داري تصادفي پيداش كردم من علي 28 ساله از استان مازندران هستم دوست دارم با هم بيشتر ارتباط داشته باشيم اگه با چت موافقين من آي دي خودمو مي دم : yare_nefrini@yahoo.com منتظرتونم راستي به وبلاگ من هم سري بزنين در نوع خودش خيلي جالبه نظر يادتون نره

علي

سلام مامان ارشيا خوبي وبلاگ جذابي داري تصادفي پيداش كردم من علي 28 ساله از استان مازندران هستم دوست دارم با هم بيشتر ارتباط داشته باشيم اگه با چت موافقين من آي دي خودمو مي دم : yare_nefrini@yahoo.com منتظرتونم راستي به وبلاگ من هم سري بزنين در نوع خودش خيلي جالبه نظر يادتون نره