بهونه کوچولوی قشنگم واسه زندگی

عشق به فرزند

 

 

 

هفت روش ابراز علاقه به فرزندان

 

فرزندان ما مهم ترین ارثیه در جهان هستند و عشق ما نسبت به کودکانمان با اهمیت ترین ارثیه ما برای آنها محسوب میشود . این هفت روش به فرزندان ما کمک میکند تا زندگی آینده خود را محکم تر بنا کنند .

 

1 – زمانی را با کودکان خود بگذرانید.

 

زمان بهترین هدیه ای است که میتوانیم به کودکان خود تقدیم کنیم . این با هم بودن باعث میشود احساسات ، فعالیتها و اعتقادات را با یکدیگر مبادله کنیم . با این کار فرزندانمان ارتباط برقرار کردن با دیگران را می آموزند و به طور حتم از لحاظ ارتباطات اجتماعی پیشرفت میکنند . به کودکان خود کمک کنید تا روشهای جدیدی خلق کرده و آنها را در کنار خانواده خود تجربه کنند و لذت ببرند .

 

2 – الگویی برای فرزندان خود باشید .

 

رفتار ما بیش از گفتارمان فرزندان را تحت تاثیر قرار میدهد . ما قهرمان دنیای آنها هستیم .

 

3 – به حرفهای فرزندان خود گوش دهید .

 

پیغام های کودکان هدیه های با ارزشی هستند . زمانی که مشتاقانه به حرفهای آنها گوش میدهیم اعتماد به نفس کودکان خود را تقویت میکنیم . هنگامی که با کودکان خود هستید هم سطح آنها باشید و با تمام وجود به آنها گوش دهید . احساسات و حالات زیبای آنها از طریق چشمهایشان بیان میشود اگر ما به حرفهای آنها دقت کنیم کودکانمان نیز به سخنان ما عمیقا و با تمام وجود گوش می دهند .

 

4 – شیوه تربیتی مناسبی برای کودکان خود در نظر بگیرید .

 

فرزندان ما باید بیاموزند که در مقابل کارها و انتخاب هایشان پاسخگو باشند . آنها باید بدانند که با کارهای آزار دهنده آنها مخالفت میشود اما والدین همیشه به آنها عشق می ورزند .

 

5 – کودکان خود را تشویق کنید .

 

کلمه های امید بخش و تشویق آمیز ، اعتماد به نفس را به کودکان هدیه می دهد . موفقیت ها و استعدادهای کودکان خود را به زبان بیاورید .

زمانی که فرزندانتان کار مهمی انجام میدهند حتما به آنها بگویید که موفق بوده اند .

کودکان ما احتیاج دارند ، بدانند که امیدها و آرزوهای آنها را درک میکنیم و به طور حتم حامی آنها هستیم . فرزندانتان را تشویق کنید تا از لحاظ روحی و معنوی رشد کنند تا زندگی متعادلی داشته باشند .

 

6- تجربه های خود را با کودکانتان تقسیم کنید .

 

هر کدام از ما داستانهای ارزشمندی برای گفتن داریم . این داستانها مشخص می کنند که عکس العمل ما در مقابل این حوادث ، زندگی کنونی ما را به وجود آورده است .

با تجارب خود میتوانیم کودکانمان را راهنمایی کنیم . شاید روی فرزندان شما نیز با بعضی از شرایطی که برای شما پیش آمده ، روبه رو شوند و به طور حتم از تجارب شما بهره میگیرند و از اشتباهات دوری میکنند.

فرزندان ما در زندگی احتیاج به الگویی دارند تا آن را سرمشق خود قرار دهند . ارزش های وجودی را به طور عملی به فرزندان خود آموزش دهید . اشتباه های خود را قبول کرده و عذرخواهی کنید .

 

7 – به فرزندان خود بی قید و شرط عشق بورزید .

 

عشق هدیه بی چون و چراست . به کودکان خود نشان دهید که آنها را در هر شرایطی دوست دارید و حمایتشان میکنید . در این صورت آنها هنگام سختی ها و مشکلات با آرامش و احساس امنیت به شما پناه می آورند .

فرزندان شما برای تصمیم گیری و تجربه موارد جدید نیاز دارند که آزاد باشند . آنها باید بیاموزند که در زندگی مسئولیت پذیر و مقاوم باشند .

 

آنها اجازه دارند شکست بخورند و یا پیروز شوند بدون اینکه قضاوتی در مورد آنها صورت گیرد . اگر همه نیازها ، امیدها و انتظارات فرزندان خود را در یک کلمه خلاصه کنیم ، آن کلمه عشق است .

 

 

 

 

 

  
نویسنده : ارشیا گلی ; ساعت ٢:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٥/۳۱
تگ ها :